Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum

Pazar -15:15


18 Mart 2018, Pazar

FİNLANDİYA’DAN KAR MANZARALARI DÜNYAYI GEZİYORUM’DA

Dünyada gezilmeye ve görülmeye değer ne varsa Dünyayı Geziyorum’da ekrana geliyor. Özlem Tunca bu hafta kışın masal gibi geçtiği Finlandiya’dan izleyici karşısına çıkacak.

Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu hafta benzersiz kar manzaraları ve görenleri kendisine hayran bırakan kuzey ışıklarıyla Finlandiya’yı keşfe çıkacak. Özlem Tunca ilk olarak buz tutmuş denizde bir geziye çıkacak. Sert hava koşuluna rağmen günlük yaşamlarından geri kalmayan Finlandiyalılarla hoş bir sohbet gerçekleştiren Tunca, donmuş denizden benzersiz manzaraları ekrana taşıyacak. Yakupcan’la birlikte karın tadını çıkaran Özlem Tunca daha sonra Finlandiya’nın en eski kasabalarını gezecek. Geleneksel mimariyle inşa edilen evlerin kalpleri fethettiği kasabada yöresel yaşamları inceleyen Tunca izleyicileri için renkli görüntüler derleyecek. Finlandiya’da tarihin izlerini süren Özlem Tunca’nın bir sonraki durağı İsveçliler tarafından inşa edilen tarihi kale olacak. Kalenin içerisine kurulan şehri gezen Tunca bu kalenin Finlandiya halkı için önemini Dünyayı Geziyorum’da anlatacak.

Özlem Tunca Finlandiya’da son olarak dillere destan kuzey ışıklarını gözlemleyecek. Bir doğa harikası olan bu ışıkların altında keyif yapan Dünyayı Geziyorum ekibi izleyicilerine yine eğlence dolu bir Pazar günü sunacak.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

***

DÜNYAYI GEZİYORUM İLE DÜNYA TURU

Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca ve küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum bu hafta iki ülkeyi birden evlerinize getiriyor. Dünyanın dört bir yanını gezip farklı kültürleri ekrana taşıyor.

Adım adım dünyayı keşfe çıkaran ‘Özlem Tunca’ yeni seyahat rotaları ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Bilinmeyen kültürleri, gelenekleri ve yaşamları ekrana getiren Özlem Tunca, minik oğlu Yakupcan’la çocuklu ailelerin kafalarında oluşan soru işaretlerini gideriyor. Eşsiz doğa manzaraları, tarih kokan sokaklar, önemli mimari yapıtlar, dünya mutfağından ilginç lezzetler ve farklı inanışlara ait ritüller Dünyayı Geziyorum’da yer alıyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve heyecan yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’  herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini de ekrana taşıyor.

Oturdukları yerden dünyayı gezmek isteyenlerin programı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Yönetmen : Yasin Esirgenç

Hazırlayan ve Sunan : Özlem Tunca Esirgenç

Görüntü Yönetmeni : Yasin Esirgenç

Yapım : Mert Film

Facebook Sayfası : facebook.com/dunyayigeziyorum

Twitter Sayfası : twitter.com/dunyayigeziyorum

Insatagram Sayfası: Instagram .com/dunyayigeziyor

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE