Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler

Perşembe - 23:15

18 Mayıs 2018, Cuma

ZEKAT VE FİTRE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sevinci Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Kanal 7’nin sevilen ismi Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Sahur Vakti’nin bugünkü konuğu Prof. Dr. Cevat Akşit olacak. Akşit, İslam’da zekat ve fitrenin önemini canlı yayında anlatacak.

Bir Ramazan klasiği haline gelen Sahur Vakti bu yıl da izleyicilerini sahurda yalnız bırakmıyor. Ramazan ayının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde bu gece İslam’da paylaşmayı arttıran zekat ve fitrenin önemi ele alınacak. Prof. Dr. Cevat Akşit’in konuk olacağı programda ‘Zekat nedir? Kimlere zekat verilir? Fitre ve zekat arasındaki farklar nelerdir? Kimler zekat ve fitre vermekle yükümlüdür?’ sorularına yanıt aranacak.

Programda ayrıca Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Kudüs’te yer alan Osmanlı eserlerine yer verilecek.

Müslümanların bolluk ve bereketle taçlandırıldığı bu mübarek ayın faziletleri, izleyicilerin akıllarına takılan sorular, bu mübarek ayda sunulan fırsatları değerlendirmek için yapılması gerekenler Sahur Vakti’nde ekrana getiriliyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te Kanal 7’de…

***

ÖNDEN GİDENLER İSLAM TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların cevap bulduğu ‘’Önden Gidenler’’ her Perşembe Kanal 7 izleyicisi ile buluşuyor.

Ömer Döngeloğlu’nun kendine has üslubuyla beğeni toplayan programı ‘’Önden Gidenler’’ Kanal 7 ekranlarındaki yerini alıyor. Gerçek İslamiyet’i Kur’an-ı Kerim’i temel alarak anlatan Ömer Döngeloğlu, asr-ı saadetten yola çıkarak tavsiyelerde bulunuyor. Kendine özgü samimi anlatımıyla izleyicinin sevgisini kazanan Ömer Döngeloğlu, Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle, Hz. Muhammed’i görme şerefine erişen sahabelerin yaşamlarından kesitlerle İslam’ın bilinmeyen taraflarına Kur’an-ı Kerim rehberliğinde ışık tutuyor.

Tarihin tozlu sayfalarında kalanların gün yüzüne çıkarıldığı  ‘Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de izleyicilerden gelen sorular da cevaplanıyor.

Asr-ı saadetten tabloların ekrana geldiği ‘’Ömer Döngeloğlu İle Önden Gidenler’’  her perşembe 23:15’te canlı yayınla Kanal 7’de…

Önden Gidenler programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

Genel Koordinatör: Avni Sarıhan

Yapımcı: Fatma Güngör

Yönetmen: Fatma Güngör

Yönetmen Yardımcısı: Kübra Başer – Burcu Öner – Mansur Tatlıdil

Sunucu : Ömer Döngeloğlu

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE