Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

 

23 Eylül 2017, Cumartesi

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR
GİRESUN’DA FINDIK HASADI

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece yeni yayın döneminde Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyan Gündüz Gece bu hafta yaylalarıyla, fındık bahçeleriyle, horonlarıyla ünlü Giresun’un yolunu tutacak.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece yeni yayın döneminde de hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkacak. Gündüz Gece bu hafta yeşilin ve mavinin buluştuğu Giresun’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak. Giresun’da fındık bahçelerine giden Kürşat burada bölge halkıyla birlikte fındık toplayıp ‘Yine yeşillendi fındık dalları’ türküsüyle kulakların pasını silecek. Karadeniz yemeklerinin tadını çıkarmak isteyen Kürşat, etrafına teyzeleri toplayarak yöresel yemeklerin yapımını aktaracak.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirecek.
Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

GÜNDÜZ GECE ANADOLU’NUN İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Sempatik Türkücü Kürşat’ın kendine has sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece Anadolu topraklarının keşfedilmeyi bekleyen birbirinden güzel yerlerini Kanal 7 izleyenleri için geziyor.  Farklı kültürler, yöresel türküler, Anadolu insanının samimi sohbetleri Gündüz Gece ile ekranları şenlendiriyor.

Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece, Türkiye’yi karış karış gezmeye devam ediyor. Doğudan Batıya yurdun her köşesinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, dünyaca ünlü Türk mutfağının yöresel lezzetleri Gündüz Gece ile izleyiciyle  buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece köy meydanlarından keyifli sohbetlere, düğünlerden ilginç adetlere yer veriyor.

Bağ bozumundan buğday başağına, güneydoğudan yükselen uzun havalardan İç Anadolu bozlaklarına kadar, Anadolu’nun her rengi Gündüz Gece’de…

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu, masallar ve efsanelerle harman olan program ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE