Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

26 Mayıs 2018, Cumartesi

HAKKARİ’NİN HİÇ BİLİNMEYEN YÖNLERİ GÜNDÜZ GECE İLE EKRANA GELİYOR

Ekranların sevilen uzun soluklu gezi programı Gündüz Gece bu hafta televizyon tarihinde bir ilki gerçekleştirerek adı yıllarca terörle anılan Hakkari’nin bilinmeyen yönlerini gün ışığına çıkarmaya gidiyor.

Sevilen sanatçı Kürşat’ın renkli sunumuyla ekrana gelen Gündüz Gece bu hafta gezi programları arasındaki farkını ortaya koyarak haberlerde sıklıkla terör olaylarıyla adı geçen Hakkari’de perde arkasında kalmış renkli yaşamı görüntüleyecek. Daha önce televizyon kanallarında hiç yer almayan Hakkari’deki günlük hayat Gündüz Gece farkıyla ekrana taşınacak. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Hakkari’de bir aileye konuk olup yöresel kahvaltı sofrasına oturdu. Hakkari kahvaltısında yer alan birbirinden lezzetli çeşitleri gören Kürşat bu muhteşem kahvaltının tadına baktı. Lezzetli kahvaltının ardından Hakkari’nin köylerini keşfe çıkan Gündüz Gece ekibi keçi sağan köylüleri görünce yönünü onların yanına çevirdi. Keçi sağımı sırasında keyifli sohbetler gerçekleştiren Kürşat, köylülerin ağzından Hakkari’de yaşamın nasıl geçtiğini dinledi. Tertemiz dağ havasını içine çeken Kürşat seslendirdiği Hakkari türküleriyle kulakların pasını sildi.

Hüzün çiçeği olarak adlandırılan ve anavatanı Hakkari olan ters laleleri görüntülemek isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu lale bahçesinde aldı. Çok kıymetli olan ters lalenin yetiştirilme sürecini üreticisinden dinleyen Kürşat, bu lalelere neden hüzün çiçeği denildiğini öğrendi. Gündüz Gece ekibi daha sonra köylü kadınlarla bölgede yer alan otları toplayıp, bu otlardan birbirinden lezzetli yemekler hazırladı. Hakkari’nin bilinmeyen yönleri, lezzetiyle damak çatlatan yemekleri ve sımsıcak insanının hoş sohbeti bu hafta Gündüz Gece izleyicisiyle buluşacak.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE