Gündüz Gece

Cumartesi - 22:40

 

17 Mart 2018, Cumartesi

DÜNYACA ÜNLÜ HEREKE HALISININ YAPIMI GÜNDÜZ GECE’DE

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu hafta İzmit’ten renkli görüntülerle evlere konuk oluyor.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta İzmit Akçakoca’dan izleyici karşısına çıkacak. Kürşat ilk olarak ünü dünyaya yayılan Hereke halılarının yapımını yerinde görecek. Osmanlı döneminden bu zamana kadar kendisini koruyarak gelen bu halı sanatının incelikleri, Hereke halısını bir dünya markası haline getiren etmenler Gündüz Gece’de anlatılacak. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı İzmit’in Balaban ilçesine ait bir köy olacak. Fırın başında pide yapan teyzeleri gören Kürşat rotasını onların yanına çevirecek. Köylü teyzelerin samimi sohbetini türküleriyle şenlendiren Kürşat yöresel lezzetleri görünce kendinden geçecek.

Gündüz Gece son olarak meşhur adına her yıl şenlikler düzenlenen Kandıra yoğurdunun yapımını ekrana taşıyacak.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

***

ANADOLU ÖZLEMİ GÜNDÜZ GECE İLE SON BULUYOR

Neşesi, kahkahası ve güzel sesi ile insanların kalbinde yer edinen Türkücü Kürşat’ın sunumu ile Gündüz Gece Anadolu’nun güzelliklerini Kanal 7 izleyenleri için ekrana getirmeye devam ediyor. Anadolu’nun samimi insanlarının sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana taşıyor.

Türkiye’yi karış karış gezen Gündüz Gece  hız kesmeden ekrana gelmeye devam ediyor. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri, ilginç yaşam öyküleri, birbirinden zengin yöresel lezzetleri Kürşat’ın kendine has sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Samimiyetiyle halkın sevgisini kazanan Kürşat kimi zaman teyzelerle yemek yapacak kimi zaman onların anlattığı ilginç hikayeleri dinleyecek, kimi zaman da düğünlerinden keyifli dakikaları ekrana taşıyor. Gittiği yörenin türkülerini de seslendiren Kürşat hem kalbe hem kulağa hitap ediyor.

Anadolu kültürünün örneklerinin yer aldığı Gündüz Gece özellikle memleket hasreti çekenlerin özlemini dindiriyor.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Gündüz Gece programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.


Yönetmen : Zeynep Tor

Görüntü Yönetmeni : Ahmet Kılınç

Kameraman : Sedat Topaloğlu

Yapım Asistanı : Huri Tor

E-Posta : gunduzgece@kanal7.com.tr

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE