Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

 

Dünyanın Tadı Tunus Bölümü İzle

17 Mart 2018, Cumartesi

SLOVENYA VE GÜRCİSTAN MUTFAKLARI DÜNYANIN TADI’NDA

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta iki farklı mutfaktan benzersiz lezzetlerle izleyici karşısına çıkacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta Slovenya ve Gürcistan mutfaklarını izleyicileri için yerinde görecek. Dünyanın Tadı ekibi ilk olarak benzersiz kar manzarasıyla görenleri kendisine hayran bırakan Slovenya’ya gidecek. Karla kaplı ormanların arasında yer alan Bled Gölü’ne giden Esirgenç burada meşhur kremalı Bled pastasını tadacak. Esirgenç’in bir sonraki durağı ise Slovenya’lı bir ailenin evi olacak. Esirgenç burada yufka, elma ve tarçınla hazırlanan lezzetli olduğu kadar pratik de olan elmalı börek yapımını öğrenecek. Fırından gelen kokularla kendinden geçen Esirgenç sıcak elmalı böreğin tam anlamıyla tadını çıkaracak.

Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Gürcistan lezzetlerinin peşine düşecek. Gürcistan denince akla ilk gelenlerden Gürcü mantısının yapımına yardım eden Esirgenç, önce göze hitap eden mantıyı izleyicileri için tadacak. Gürcü lezzetlerine dair derin bir sohbete giren Yasin Esirgenç birbirinden farklı lezzetleri Dünyanın Tadı’yla ekrana getirecek.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:00’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE