Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

 

26 Nisan 2018, Cumartesi

KARDEŞ ÜLKEDEN LEZZET DOLU GÖRÜNTÜLER

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta kardeş ülke Azerbaycan Gence’nin mutfağına giriyor.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta Azerbaycan Gence’de birbirinden lezzetli yemekleri izleyicisiyle buluşturacak. Dünyanın Tadı ekibi ilk olarak Azeri bir ailenin evine konuk olup kadınlarla birlikte dereotlu ve baklalı pilav yaptı. Bol miktarda dereotu ve bakla kullanılarak hazırlanan bu yemeğin tadına bakan Esirgenç Azeri kadınlarla birlikte eğlenceli sohbetlere imza attı. Azerbaycan’ın yöresel lezzetlerinin izini sürmeye devam eden Yasin Esirgenç çoban dürüm kebabının yapımını öğrenmek üzere soluğu ustasının yanında aldı. Etin dövülerek içine iç harcı eklendikten sonra kömür ateşinde pişirilmesiyle meydana gelen bu yemeğin görüntüsü Yasin Esirgenç’in iştahını açtı.

Dünyanın Tadı ekibi son olarak Gence’li hanımlarla birlikte yöresel lezzetlerle dolu bir sofra hazırladı. Gence pilavından, badımcan dolmasına türlü yemeklerin yer aldığı bu sofranın detayları ve keyifli sohbetler Dünyanın Tadı’nda izleyicinin beğenisine sunulacak.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:30’da ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:00’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE