Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

21 Temmuz 2018, Cumartesi

ÜRDÜN VE ROMANYA MUTFAĞINDAN ZENGİN LEZZETLER

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta iki farklı ülke mutfağından lezzetli yemekleri ekrana taşıyacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri, sofra adaplarını ve sokak lezzetlerini izleyiciyle buluşturuyor. Yasin Esirgenç bu hafta iki farklı kültür olan Ürdün ve Romanya mutfaklarını keşfe çıkacak. Yasin Esirgenç ilk olarak Ürdün’de kebap sofrasına oturdu. Ürdün kebabının Türkiye’de yediği kebaplardan çok farklı olduğunu söyleyen Esirgenç kebabın yanındaki ikramları görünce çok mutlu oldu. Yasin Esirgenç daha sonra Yakupcan’ı da yanına alarak maklube yemeye gitti. Maklubenin yapım aşamasını ustasından öğrenen Esirgenç maklube tepsisinden gözlerini alamadı. Ürdün’deki gezisini tamamlayan Dünyanın Tadı ekibi soluğu Romanya’da aldı. Romanya mutfağına özgü yemekleri tatmak isteyen Dünyanın Tadı ekibi ilk olarak kuru erikle yapılan erik keki yapımına eşlik etti. Karamel sos yatağına konan erik kekinin tadına bakan Esirgenç aldığı lezzet karşısında kendinden geçti.

Romanya yemeklerinin yanında eşsiz manzaraları da görüntüleyen Dünyanın Tadı ekibinin son durağı ise Romanya’nın dağ köyü oldu. Burada etli sebzeli pilav yapan Esirgenç, manzaraya karşı yemek keyfi yaptı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

***

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Dünyanın Tadı programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE