Dünyanın Tadı

Cumartesi - 15:15

23 Eylül 2017, Cumartesi

BİR DÜNYA DOLUSU LEZZET DÜNYANIN TADI’NDA
SLOVAKYA’NIN TARİHİ DOKUSUNDA LEZİZ YEMEKLER

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla yeni yayın döneminde de izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor. Dünyanın Tadı bu hafta tarih ve doğanın iç içe geçtiği Slovakya’dan lezzetli görüntüleri ekrana taşıyacak.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla yeni sezonda da ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğrenecek. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer verecek. Dünyanın Tadı ekibi bu hafta Slovakya’dan izleyici karşısına çıkacak. Yasin Esirgenç ilk olarak elde yapılan ‘çiki’ makarnası, tavuk, hindi ve çeşitli sebzelerin harmanlandığı yöresel çorbanın hazırlanışını izleyecek. Yasin Esirgenç daha sonra Slovakya’ya gidildiğinde ‘nerede ne yenir?’ sorusunun cevabını arayacak. Kendisini enfes lezzetlerle donatılmış masada bulan Esirgenç, izleyicileri için bu yemeklerin tadına bakacak.

Yasin Esirgenç ve Yakupcan Slovakya’da hem farklı lezzetlerin hem de benzersiz manzaraların tadını çıkaracak.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

****

DÜNYANIN TADI KANAL 7’DE

Kanal 7 ekranlarının sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum’un yapımcı ve yönetmeni Yasin Esirgenç’in sunacağı, minik gezgin oğlu Yakupcan’ın eşlik edeceği ’Dünyanın Tadı’  her Cumartesi Kanal 7’de… Uzakdoğu’nun egzotik lezzetleri, Balkanların kendine has mutfağı ve dünya mutfağına dair tüm merak edilenler ‘Dünyanın Tadı’ ile ekrana geliyor.

Dünya üzerindeki en eski mutfak kültürlerinden günümüze kadar gelip birçok ülkenin sofralarına girmeyi başaran meşhur yemeklerin yapımını Yasin Esirgenç ile minik gurme Yakupcan tanıtıyor. Baba oğul ikilisi dünyanın her köşesini adım adım gezerek ilginç lezzetleri tanıtıp, birbirinden farklı yemek tariflerini izleyicilerle paylaşıyor.

Yasin Esirgenç’in hazırlayıp sunduğu programda baharatlı soslu yemekler, deniz ürünleri ile meşhur ülkelerin farklı tatları izleyicilerle buluşuyor. Merak edilen dünya mutfakları, yemek kültürleri muhteşem görüntüler eşliğinde izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıyor. Hem bilgileneceğiniz, hem de eğleneceğiniz Dünyanın Tadı programı dünya mutfaklarının en seçkin örneklerini ekrana getiriyor. Yemek alışkanlıklarının günlük yaşama etkisi, Türk mutfağı ile dünya mutfağı arasındaki benzerlikler ve farklılıklara dair merak edilen her şey Dünyanın Tadı’nda oluyor.

Dünya mutfaklarından ilginç lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE