Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti

Her Gece Saat 01:45'de

 

23 Mayıs 2018, Çarşamba

HZ. MUHAMMED’İN SÜT ANNESİ HZ. HALİME

On bir ayın sultanı Ramazan ayının vazgeçilmez sahur programı Sahur Vakti’nde bu gece Hz. Muhammed’in süt annesi Hz. Halime’nin hayatına dair bir sohbet gerçekleştirilecek.

Ramazan ayının maneviyatının yaşandığı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’nde bu gece Hz. Muhammed’in süt annesi Hz. Halime’nin hayatı hakkında merak edilenlere yer verilecek. Hz. Halime’nin Mekke’nin havasının yeni doğan bebeklere iyi gelmemesi ve bunun üzerine bebeklerin süt anneye verilmeleriyle başlayan serüveni, kimsenin emzirmek istemediği yetim bebeği almasıyla bereketlenen hayatı Sahur Vakti’nde izleyiciye aktarılacak.

Programda ayrıca Hz. Muhammed’i evlatlarından daha çok seven Hz. Cabir’in bahçesinden onun hikayesi anlatılacak. Hz. Muhammed’in evine yemeğe gelmek istemesiyle heyecanlanan ve o sırada evlatlarını kaybeden Hz. Cabir’in peygamberine olan sevgisinin ona kazandırdıkları Sahur Vakti’nde ekrana taşınacak. Programın bu geceki konuğu ise Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle Fatih Kaya olacak.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te Kanal 7’de…

***

RAMAZAN BEREKETİ SAHUR VAKTİ’NDE

On bir ayın sultanı Ramazan ayının sevinci Kanal 7 ekranlarında yaşanıyor. Kanal 7’nin sevilen ismi Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Sahur Vakti Ramazan’ın coşkusunu Başakşehir Sular Vadisi’nden ekranlara taşıyor.

Bir Ramazan klasiği haline gelen Sahur Vakti bu yıl da izleyicilerini sahurda yalnız bırakmıyor. Ramazan ayının vazgeçilmez programı Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla sahur sofralarını şenlendiriyor. Oruç tutmaya hazırlananların manevi güç bulduğu Sahur Vakti, merak edilen sorulara Kur’an-ı Kerim ve hadisler ışığında yanıt arayıp, İslamiyet’in önemli olaylarını izleyiciye aktarıyor. Ömer Döngeloğlu, Allah’ın insanlara bahşettiği bu mübarek ayın faziletlerini Sahur Vakti’nde anlatıyor. İslamiyet’in doğuşundan yayılışına yaşananların ele alınacağı Sahur Vakti, dini doğru yaşamak için özen gösterilmesi gereken hususlara yer veriyor.

Müslümanların bolluk ve bereketle taçlandırıldığı bu mübarek ayın faziletleri, izleyicilerin akıllarına takılan sorular, bu mübarek ayda sunulan fırsatları değerlendirmek için yapılması gerekenler Sahur Vakti’nde ekrana getiriliyor.

Ömer Döngeloğlu’nun sunumuyla Başakşehir Sular Vadisi’nden izleyicisiyle buluşacak olan Sahur Vakti Ramazan boyunca her gece 01:45’te canlı yayınla Kanal 7’de…

İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ CANLI YAYIN FREKANS BİLGİLERİ RADYO 7 DİNLE